Lineage 2, czyli MMO w niezwykłym świecie fantasy

Światy przedstawione w grach typu Massive Multiplayer Online chorują zazwyczaj na pewną schematyczność i przewidywalność. Czy można za to winić twórców? Trudno powiedzieć, bo zazwyczaj stoją oni w rozkroku pomiędzy dostarczeniem treści najwyższej jakości, a dostarczeniem treści jakości przeciętnej, ale za to mającej kilkukrotnie większą objętość. Z reguły decydują się na to drugie rozwiązanie, a skoro tak jest, to musi być ono opłacalne. Na szczęście od tego standardu istnieją wyjątki, a jeden z nich, w dodatku zupełnie darmowy, jest szczególnie warty wspomnienia.

Co czyni MMO Lineage 2 tak wyjątkowym w tej kwestii? Na pozór to w końcu gra tego typu jak każda inna – charakterystyczny, jaskrawy świat fantasy, typowe dla takich uniwersów rasy i mechaniki… Cóż, nie do końca. Lineage 2 zaczynało bowiem jako sroga alternatywa dla World of Warcraft, w dodatku wystartowała dwa lata przed gigantem Blizzarda. Oznacza to ni mniej, ni więcej tyle, że do 2011 roku była ona płatna – co za tym idzie, twórcy musieli dbać o to, by gracze czuli, że wydają swoje ciężko zarobione pieniądze na produkt, który jest najwyższej jakości. Dlatego świat przedstawiony w Lineage 2 charakteryzuje się brakiem schematyczności i ogromnym zróżnicowaniem – nasza postać będzie mogła przeżyć w nim przygodę absolutnie unikalną i zachwycającą.

Zdecydowanie warto dać szansę produkcji ekipy NCsoft, a być może okaże się, że oto stoimy u wrót epickiej, niesamowitej przygody, która porwie nas na kilkaset godzin pełnych niezapomnianych wrażeń i fantastycznej akcji.