Setki godzin spędzonych w świecie fantasy – kompletnie za darmo

WoW, TESO, AO – osoba wtajemniczona w świat gier MMO z pewnością kojarzy te tajemnicze skróty. Pochodzą one oczywiście od kolejno: World of Warcraft, The Elder Scrolls Online i Albion Online. Co łączy te trzy tytuły? Wszystkie są absolutnymi gigantami swojego gatunku, a także wszystkie są płatne. Niewiele osób zdaje sobie przy tym sprawę z tego, że istnieją bezpłatne gry, które zapewniają równie szeroki wachlarz możliwości.

Jedną z nich jest bezsprzecznie gra, która jest starsza od wymienionej trójcy – Lineage 2. Ten tytuł MMO powstał bowiem w roku 2003, a w 2011 przeszedł na model free-to-play. Dostęp do niesamowitego i ogromnego świata fantasy każdy z graczy ma zatem dosłownie na wyciągnięcie ręki, wystarczy kilka kliknięć i już można wykreować swoją postać, wybierając spośród mnóstwa fantastycznych ras, a także detali dotyczących wyglądu. Co wyróżnia tę grę spośród innych? Przede wszystkim rozbudowana mechanika – poradniki objaśniające jej tajniki mogą się okazać nieodzowne, bo poza walką mnóstwo musimy tutaj wiedzieć o ekonomii, jako że twórcy udostępnili możliwość tworzenia własnych, autorskich przedmiotów i sprzedawania ich.
Gra bezsprzecznie potrafi zachwycić również skalą wydarzeń, w jakich bierzemy udział. Czasami dochodzi bowiem do wydarzeń fabularnych, takich jak na przykład oblężenia zamków – ma wtedy miejsce starcie nawet kilkuset graczy jednocześnie! To zdecydowanie rzadki i warty zobaczenia widok, który również świadczy o tym, jak wielką i oddaną społecznością graczy jest fanbase Lineage 2. Zdecydowanie warto zapoznać się z tym tytułem.