Darmowa alternatywa dla WoWa

Kiedy pomyślimy o grze typu MMO, na myśl przyjdzie nam zazwyczaj World of Warcraft. Gra Blizzarda jest bezwzględnym gigantem tego gatunku i nie wydaje się, żeby coś mogło zagrozić hegemonowi – nawet gra sygnowana marką Star Wars nie podołała temu wyzwaniu. WoW ma jednak jedną prostą wadę – jest grą relatywnie drogą, konieczne jest w niej regularne opłacanie abonamentu. Niewiele osób jest przy tym świadomych faktu, że istnieje darmowa i bardzo rozsądna alternatywa dla tej gry.

Lineage 2 jest grą MMO, która powstała w 2003 roku i w 2009 przeniosła się na model free-to-play – innymi słowy, można w nią obecnie zagrać totalnie za darmo. Absolutnie nie jest przy tym tak, że ze względu na to rozwiązanie biznesowe, gra jest wybrakowana lub jest w niej po prostu bardzo mało treści – wręcz przeciwnie, posiada tak bardzo rozległy świat do eksplorowania, a także tyle mechanik, że poradniki to niej cieszą się ogromną popularnością, bo umożliwiają poznanie tego fantastycznego świat w całości. Jest on idealną alternatywą dla świata Warcrafta, a to dlatego, że również posiada całe mnóstwo fantastycznych stworów, ras i klas postaci do wyboru, wśród których możemy przebierać do woli i stworzyć niewielkim nakładem sił swój avatar w tym niezwykłym świecie.

Lineage 2 to na pewno tytuł, który musi sprawdzić każda osoba preferująca autorskie, niepowtarzalne światy fantasy, a także ta, która lubi przystępować do wirtualnej rozgrywki w towarzystwie innych graczy. Po piętnastu latach od premiery serwery wciąż są zapełnione, toteż ze znalezieniem ich absolutnie nie będzie problemu.