Terapia maską CPAP – jak usprawnić jej działanie

Funkcjonalna maska CPAP stanowi podstawę przy leczeniu nocnych duszności, lecz efekty takiej terapii będą znacznie szybsze i bardziej odczuwalne, jeśli podejdziemy do niej w sposób kompleksowy. Mianowicie, chodzi tutaj o zmianę wielu aspektów swojego życia, które mogą mieć wpływ na nasze schorzenie. Zadanie maski CPAP jest znacznie ułatwione, jeśli na własną rękę staramy się wyeliminować niezdrowe nawyki, które wpływają na nasze trudności z oddychaniem. Mogą być to nawet drobne rzeczy – ważne jest to, aby mieć motywację.

Prawidłowe pościelenie łóżka – jak duże ma znaczenie przy terapii

Głównym powodem, dla którego stosuje się maski CPAP, jest polepszenie jakości snu, który jest poważnie zaburzony w wyniku utrudnionego oddychania w nocy. Podstawą do wygodnego posłania jest komfortowa poduszka, które nie tylko zapewni nam prawidłową pozycję podczas drzemki, ale także sama w sobie będzie miękka i wygodna. Maska CPAP jest ledwie odczuwalna, jeśli zainwestowaliśmy w poduszkę z górnej półki. Lekarze są zgodni, że najlepiej spisze się tutaj model ortopedyczny.

Odchudzanie i rzucenie palenia – recepta na zdrowie

Do jednych z najczęstszych przyczyn, które nasilają intensywność nocnych bezdechów, jest dym tytoniowy oraz nadmierne kilogramy. Jeśli dotykają nas te problemy, to należy zrobić wszystko, aby  sobie z nimi poradzić. Zarówno papierosy jak i otyłość mają niewiarygodnie zły wpływ na ludzkie drogi oddechowe, prowadząc nie tylko do bezdechów, ale także znacznie poważniejszych chorób i ogólnego pogorszenia stanu zdrowia człowieka. Przed podjęciem się faktycznego leczenia, powinno się uwolnić od wszelkich nałogów.