Lineage 2 – wyjątkowa gra MMO

Lineage 2 jest tytułem, który wśród współczesnych gier MMO raczej nie wyróżnia się zbytnio, choć może bardziej pasowałoby tu stwierdzenie, że gracze nie dostrzegają jej unikalności. Co by nie było, segment tego typu gier jest obsadzony bardzo gęsto, ba, mamy obecnie do czynienia z potężną modą na gry sieciowe – są w końcu tytuły, przy których dzień w dzień bawią się miliony graczy jednocześnie. Zastanówmy się więc, co właściwie wyróżnia tę grę i sprawia, że warto byłoby dać jej szansę?

Wypadałoby zacząć od rzeczy niby oczywistych, ale nie do końca pewnych. Lineage 2 posiada swój własny, autorski świat fantasy, który możemy eksplorować w całości. Dzieli się on na trzy krainy, kontrolowane przez różne frakcje – o dołączenie do każdej z nich możemy zabiegać. Ba, nie jest to tylko tło fabularne – pewne wydarzenia dzieją się w tym świecie na bieżąco i jak najbardziej możemy w nich partycypować. Gra słynie między innymi z ogromnych bitew PVP, w których biorą udział całe setki graczy.

Z elementów stricte unikatowych należy wymienić przede wszystkim fantastyczny crafting. To standard wśród dzisiejszych gier, pewnie, ale nie na taką skalę – przedmioty możemy bowiem kreować zupełnie autorskie, po zebraniu określonej ilości przedmiotów. To napędza skomplikowany układ handlu i ekonomii w grze – żeby go zrozumieć, nieodzowne mogą okazać się poradniki dostępne w internecie. Koniec końców, z gry można wyciągnąć wiele radości i masę satysfakcji z osiąganych sukcesów, więc warto poświęcić jej chociaż jeden wieczór i pozwolić się wciągnąć w realia tego fantastycznego świata.