Lineage 2 – MMO w autorskim świecie fantasy

Interaktywne przygody w światach, które znamy z filmów, seriali i książek bez mała potrafią być fascynujące, ale prawdziwy fan niespecjalnie będzie mógł uzyskać w nich efekt zaskoczenia, bo po prostu zna świat przedstawiony na wylot. Dlatego nadal bardzo sensowną opcją jest wybranie gry, której świat jest całkowicie autorski i który możemy na bieżąco poznawać i być przezeń zaskakiwanym.

MMO Lineage 2 to jedna z takich opcji. Świat w niej przedstawiony jest efektem ciężkiej i wieloletniej pracy twórców – podzielono go pomiędzy trzy frakcje, pomiędzy którymi nasza postać może dowolnie lawirować i charakteryzuje się przede wszystkim olbrzymimi rozmiarami – eksploracja zajmuje setki godzin – oraz zróżnicowaniem – w ramach jednego kontynentu koegzystują wspólnie krainy pustynne, egzotyczne, górzyste i tym podobne.

Lineage 2 w dużym stopniu charakteryzuje i szczyci się segmentem PvP. Walki z innymi graczami mogą tu bowiem przybrać absolutnie niezwykłą, potężną formę – w ogromnych bitwach i oblężeniach może brać udział nawet kilka setek graczy i każde takie wydarzenie na długo zapada w pamięć. Bardzo ciekawy jest również niezwykle rozwinięty element craftingu, czyli wirtualnego rzemieślnictwa. Przedmioty możemy w jego ramach tworzyć z dostępnych surowców w sposób niepowtarzalny i autorski, a następnie sprzedawać z zyskiem innym graczom.

Lineage 2 to bez dwóch zdań przygoda na kilkaset godzin. Warto poświęcić jej choćby jeden wieczór, by dać szansę temu światu nas oczarować. Bezwzględnie ma on się bowiem czym pochwalić.