Hobby dla całej rodziny: jazda na rolkach

Jest takie magiczne miejsce, w którym malowidła ścienne, piosenki pop i klasyczne zabawy zręcznościowe nigdy nie umierają. Kule dyskotekowe obracają się, każda z nas może założyć swój cekinowy beret, a dzieci mogą zamówić napoje gazowane w dowolnym smaku. Tak – to Twoje lokalne rolkowisko! Nie wiesz gdzie jest? Załóż rolki fitness i zacznij je szukać, bo oto znów nadchodzi moda na tą aktywność.

Dlaczego warto udać się na rolkowisko z całą rodziną?

Dla aktywnej rodzinnej zabawy na lokalnym rolkowisku sa niczym innym jak cudem – zwłaszcza jeśli masz do czynienia z dziećmi o niekończącym się poziomie energii lub grupą gburowatych nastolatków. Gdzie jeszcze możesz spalać kalorie, budować równowagę i podnosić na duchu wszystkich? Na rolkowisku tata może śpiewać z Katy Perry i pokazywać swoje wątpliwe umiejętności na rolkach i nikt nie czerwienieje z zakłopotania.

Dlaczego w ogóle rolki fitness?

Podobnie jak jazda na rowerze, jazda na rolkach jest ćwiczeniem koordynacyjnym: im więcej jeździsz, tym lepiej. Bardzo niewielu początkujących natychmiast bierze udział w okrążeniach jak olimpijski skater, więc przypomnij dzieciom, że jazda na rolkach wymaga praktyki. Kluczem jest praktyka. Niech wykorzystują każdą okazję do jazdy na rolkach, a wkrótce będą naprawdę niesamowicie dobrze jeździć. Dzieci mogą zacząć jazdę od wrotek, kiedy mają około 3–5 lat. Wiele rolkowisk ma zajęcia dla początkujących, warto na takowe zapisać swoich małych fanów rolek i już dać im solidną podstawę do dalszego rozwijania swojej pasji. Naprawdę cała rodzina będzie z tego wspólnego hobby mocno i intensywnie korzystać!