Lineage 2 – MMO w autorskim świecie fantasy

Interaktywne przygody w światach, które znamy z filmów, seriali i książek bez mała potrafią być fascynujące, ale prawdziwy fan niespecjalnie będzie mógł uzyskać w nich efekt zaskoczenia, bo po prostu zna świat przedstawiony na wylot. Dlatego nadal bardzo sensowną opcją jest wybranie gry, której świat jest całkowicie autorski i który możemy na bieżąco poznawać i być przezeń zaskakiwanym.

MMO Lineage 2 to jedna z takich opcji. Świat w niej przedstawiony jest efektem ciężkiej i wieloletniej pracy twórców – podzielono go pomiędzy trzy frakcje, pomiędzy którymi nasza postać może dowolnie lawirować i charakteryzuje się przede wszystkim olbrzymimi rozmiarami – eksploracja zajmuje setki godzin – oraz zróżnicowaniem – w ramach jednego kontynentu koegzystują wspólnie krainy pustynne, egzotyczne, górzyste i tym podobne.

Lineage 2 w dużym stopniu charakteryzuje i szczyci się segmentem PvP. Walki z innymi graczami mogą tu bowiem przybrać absolutnie niezwykłą, potężną formę – w ogromnych bitwach i oblężeniach może brać udział nawet kilka setek graczy i każde takie wydarzenie na długo zapada w pamięć. Bardzo ciekawy jest również niezwykle rozwinięty element craftingu, czyli wirtualnego rzemieślnictwa. Przedmioty możemy w jego ramach tworzyć z dostępnych surowców w sposób niepowtarzalny i autorski, a następnie sprzedawać z zyskiem innym graczom.

Lineage 2 to bez dwóch zdań przygoda na kilkaset godzin. Warto poświęcić jej choćby jeden wieczór, by dać szansę temu światu nas oczarować. Bezwzględnie ma on się bowiem czym pochwalić.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*