Jaką koparkę wynająć na budowę prywatnego domu?

Rozpoczynając budowę domu, z pewnością chcemy aby wszystkie prace z tym związane zostały wykonane w sposób profesjonalny. Budowa domu to nie tylko projekt, to przede wszystkim wykonanie. Ważne jest aby każda inwestycja spełniała wszystkie wymogi prawne oraz aby była solidnie wykonana.


Szykując się do budowy domu rodzinnego zaczynamy od prac przygotowawczych. Prace ziemne przygotowawcze będą wymagały wykopu pod fundamenty, dlatego wynajem koparki wydaje się najlepszym rozwiązaniem.

Jaki rodzaj koparki najlepiej wynająć?

Po pierwsze budynek mieszkalny budowany jest pewien okres czasu, toteż nie opłaca się kupować samemu całego potrzebnego sprzętu, aby po ukończeniu prac go sprzedać. Do tego wszystkiego dochodzi ubezpieczenie, rejestracja, paliwo oraz uprawnienia.
Po drugie musimy wiedzieć jaki typ koparki wybrać. Warto wiedzieć, że na rynku obecne są takie rodzaje koparek:

  1. Podsiębierna
  2. Przedsiębierna
  3. Chwytakowej
  4. Zbierakowa
  5. Minikoparka
    Zatem, która będzie najlepsza? Jeżeli tematy mechaniki i budownictwa są nam obce, to firmy oferujące usługi budowlane na pewno nam pomogą.

Koparka idealna pod wykop na fundamenty domu rodzinnego

Idealnym rozwiązaniem pod wykopy na działce prywatnej będzie wynajem sprzętu budowlanego podsiębiernej. Może ona pracować na równo z poziomem wykopu lub pod. Dobrym rozwiązaniem na niewielkich terenach będzie także wprowadzenie minikoparki. Jest ona dużo mniejsza niż standardowa j pozwala na wykonywanie prac na trudnych terenach.