Jak wygląda leczenie przepukliny pępkowej?

Zabiegi artroskopowego lub też klasycznego leczenia przepuklin są coraz bardziej popularne. Operacja przepukliny pępkowej w tym wariancie okazują się bardzo skuteczne i są chętnie wybierane przez wielu pacjentów, którzy pragną uniknąć typowych powikłań dla klasycznego leczenia. Przepuklina pępkowa jest częstym problemem – szczególnie u kobiet po ciąży, u których to dochodzi do istotnego osłabienia struktur jamy brzusznej.

Jak wyglądają tego rodzaju zabiegi?

Wszystko zależy od wybranej techniki operacyjnej. Najskuteczniejsza operacja przepukliny pępkowej uwzględnia całościową plastykę powłok, zszyciem mięśni oraz powięzi, co daje najlepsze efekty czynnościowe oraz najlepszy komfort. Niemniej jednak, obecnie standardem terapeutycznym realizowanym przez ogół oddziałów chirurgicznych jest leczenie wykorzystujące takie metody, jak między innymi wszycie siatki wykonanej z dakronu. Tego rodzaju siatki, gdy odpowiednio wszyte gwarantują duży komfort oraz nie powodują żadnych powikłań. Ważne w przypadku takich zabiegów ka operacja przepukliny pępkowej okazuje się rzecz jasna przestrzeganie zaleceń w bardzo staranny sposób. Najczęściej powinno się unikać podnoszenia i przenoszenia różnego rodzaju ciężkich przedmiotów. Ma to znaczenie, gdyż przepukliny powstają w momencie wzrostu ciśnienia wewnątrzbrzusznego i tym samym uwypuklenia powłok brzucha. Zabiegi możecie wykonać u Sport-Klinika, która także zajmuje się leczeniem nerwu łokciowego o czym więcej na https://www.sport-klinika.pl/zabiegi/zabiegi-operacyjne/leczenie-zespolu-rowka-nerwu-lokciowego/.

Czy warto wykonać tego rodzaju zabiegi?

Jak najbardziej! Decydując się na takie operacje, jak operacja przepukliny pępkowej możemy ograniczyć wiele problemów, które są związane z tego rodzaju problemem. Przepuklina to nie tylko problem estetycznym, ale i czynnik ryzyka ostrego stanu – uwięźnięcia.