Funkcjonalności nowoczesnych fotopułapek

Urządzenie, które zostało tak bardzo rozpowszechnione i skutecznie wykorzystane niejednokrotnie przez służby leśne czy graniczne, stopniowo zyskuje popularność także wśród użytkowników indywidualnych. Na rynku komercyjnym sprzedaż fotopułapek rośnie coraz szybciej, podobnie jak miało to miejsce z innymi technologiami wojskowymi w przeszłości – Internetem, nawigacją satelitarną, dotykowymi ekranami. Dzisiaj również fotopułapka gsm może być z powodzeniem zakupiona online, zamontowana przez amatora i skonfigurowana w sposób dający jej możliwość pełnej komunikacji z innymi urządzeniami.

Nie tylko nagrywanie obrazu

Naturalnie dla wielu pasjonatów przyrody fotopułapka gsm to nadal podstawowe urządzenie, które wraz z lokalizatorami i aparatami, pozwalają na pełne śledzenie szlaków migracyjnych czy sposobów rozmnażania się i wychowania potomstwa przez rozmaite gatunki zwierząt. Dla służb to także podstawowe wyposażenie jeśli chodzi o kontrolowanie nielegalnego przepływu osób i produktów przez granice w obszarach leśnych czy górskich.

Sprzęt do zadań specjalnych

To oczywiście także sprzęt detektywistyczny, który może nie tylko skutecznie nagrywać obraz. Przeciętna fotopułapka gsm błyskawicznie robi zdjęcie w wysokiej rozdzielczości i wysyła je na zaprogramowany wcześniej numer telefonu. W ten sposób możliwe jest pilnowanie własnego dobytku, ale także realizowanie zadań specjalnych – zwłaszcza że nowe fotopułapki potrafią mieć wiele dodatkowych funkcjonalności, jak chociażby nagrywanie w podczerwieni lub rejestrowanie zapisu audio.

Dziękujemy firmie Sklep-Seko za pomoc w artykule.