1. Lineage2-Info - Twoje kompendium wiedzy o Lineage 2 Community Forum
  2. Rasy/Klasy
  3. Elfy

PW małe pytania i za(***)enia

Profesje, uzbrojenie oraz style walk i gry Elfów

51 Replies 11,033 Views Last Updated on 5 years ago

Bax77

Newbie

Napisał w 5 years ago

A więc, gram PW mam 61 lvl Doom lighta i shadow B grade
Expi mi się beznadziejnie, stuny wchodzą bez przerwy a siła moich blowów (które i tak wchodzą średnio) jest równa sile krytyku z ręki Shock Wracam właśnie na server gdzie mam ten sprzęt i zastanawiam się czy nie zrobić innego dagera.
Kolejne moje pytanie, żeby nie zakładać nowego tematu, dlaczego humani są ponad wszystkimi i mają najlepsze staty? mówi się że żadna postać nie jest najlepsza, ale moim zdaniem wariorzy u humanów są najlepsi ze wszystkich wariorów w grze. (no może orki nie są do kitu)
Human ma 43 con , 30 dex i 40 str razem daje nam 113
D elf ma 32 con 34 dex i 41 str razem daje nam 107
elf ma 36 con 35 str i 36 (haha) str daje nam 107

i human ma najwiecej zawsze !

moge zrobić dye TH albo HE że będe miał

51 str 34 dex i 31 con

Tylko o 1 con miej niż ma d elf a jaka różnica w str ;O a dex tyle samo

lub mogę dodać raz do str+4 - 4con i dex+4 - 4con i będe miał wszystkiego więcej niż elf albo d elf.. i jaka tu sprawiedliwość!!!!!???

Tym PW którym gram (mówi się że PW dobry na magów) podbiegam do maga a on zaczyna uciekać i nukować (wiecie o co chodzi) i zawsze jak wale blowa to on staje i sie odwraca i hita , w momęcie gdy go wale jest przodem więc blow nie wchodzi i bywa tak że mu nawet cp nie zjade a padam.... czy ja nie umiem grać? obejścia robie i na mobach i na playerach ale blowy wchodza średnio ale i tak gówno robią.....
Szczerze mówiąc nie chce mi się grać od nowa TH (się męczyć i robić profy, a z czasem na grę też kiepsko) dlatego pytam się co robie źle, powiedzcie mi jak się ogarnąć tym PW żeby zrobić z niego morderce a nie ciote :S
PS: Nekro u humanów najlepszy nuker! (mimo tego że nie jest nukerem to kładzie wszystkich na dechy) ma summona i z nim większy def.. a jeszcze może go nasłać na nuka i bić nim Shock na 100% sorc , sps czy sh w uczciwej walce z nekro nie ma szans (jeśli mają te same eq)
I nie mówcie że jakiś tam sps czy sorc ma cancela bo zanim go wrzuci i podejdzie to już dostanie hity i padnie. Jedyna szansa to dać SH korone ale nekro też ją mai anchora.
To na tyle, dzięki za wszystkie porady, uwagi i sory za 2 tematy w 1 ale nie chciałem robic 2 Smile
pozdro

gala

Vagabond

Napisał w 5 years ago

On gra PW nie AW. Na jakiej kronice grasz? Dagger vs nuki wyglada tak ze odpalasz vicious stance i walisz blowy trickujesz. Od 72 masz shadow stepa co ulatwia sprawe z dobiegnieciem i wtedy najczesciej 2 blowy i po nuku.

Keralt

Elder

Napisał w 5 years ago

Nie mam wiele czasu na pisanie,ale wiedz tyle:
Wbij 78 to zobaczysz potęge daggera ...
(I staty są na dalszym planie, skille są wazniejsze - patrz. Focus Death, Bluff, Shadow Step)
I zrob dye +5 con -5 str (bedziesz duzo lepszy na pvp)

Blowy zaczna Ci super wchodzic od 78, 95% blowow w plecy wejdzie ...

Odsyłam do artykułu o AW, jest tam tez duzo informacji o daggerze ogolnie ...
Edytowane przez Keralt na 02-03-2010 21:22

Kubala

Newbie

Napisał w 5 years ago

1. Od kiedy statystyki sie dodaje, zeby sprawdzic ktora postac najlepsza?
2. W jaki sposob wychodzi ci 51 str u człowieka? czlowiek moze miec max 45(40+5=45), a d elf 46(41+5=46)
3. Majac 61 lvl na tym swoim PW nie poznałes jego wszystkich atutow. Nie masz jeszcze Focus Death, Bluff, Dodge
4. Nekro nie jest wogole taki mocny. Mowisz, ze nekro ma sumona, a sh/sps/sorc maja sluga/crushera/bustera. Po za tym anchor rzadko siada, a zanim nekro go rzuci to sps juz mu wrzuci surendera, vortexa i bedzie nukowal. Sh to juz wogole go zmienie z powierzchni ziemi (max 3-4 nuki)
5. Ja uwazam ze to wlasnie TH jest najgorszym dagerem z powodu najnizszego bazowego dexa, braku Focus Death, a teraz jego mirage moze miec kazdy dager.
6. A za to PW wzrosl w sile z powodu przedluzenia trwania Dodge. Wedlug mnie jest to najlepszy dager na rowni z AW PW=AW>TH.
7. Wracajac do twoich pojedynkow z magami to mozna bylo mu przerywac nuki swiche, po tym obiegnac go i walnac blowa. Staraj sie kiedy jest odwrocony do ciebie plecami walic mu Backstanda, a w tedy jak zaczyna uciekac wal mu blinding blowem(dopiero po 66 lvlu), zeby miec wiekszy speed i moc go szybciej wypszedzic. Swi(***) ile wlezie kiedy jestes blisko jego, zeby mu zbic target i zyskac kilka sekund na blowa.
7. Na twoim miejscu zostalbym przy PW gdyz to jest bardzo, ale to bardzo dobry dager.

Bax77

Newbie

Napisał w 5 years ago

To co mam się męczyć na ratach x5 i być pipą do 78?
PS: gram na IL

Keralt

Elder

Napisał w 5 years ago

Najpierw kup sobie dagger C z CD (do pvp)
Zalatw sobie baby buffalo albo jakiegos buffera co Ci da Death Whisper lvl 3
Wywal berka na pvp i wbij przynajmniej 70 lvl ...
(na IL nie ma shadow stepa jak dobrze pamietam ...)
I taka jest prawda,ze dagger przed 78 to taka troche ciota ...

PW jest dobry na magów z racji selfa magic barrier - wiec raczej tylko na oli ...
Choc i tak jestes zabojca magow ...

Easy: TH ma najwiecej hp, ma najmniejszy (bazowy) speed i najmniejszy dmg z blowa (liczac,ze bijemy w plecy - fd>fp)
Edytowane przez Keralt na 03-03-2010 12:44

Bax77

Newbie

Napisał w 5 years ago

Keralt napisał/a:
Easy: TH ma najwiecej hp, ma najmniejszy (bazowy) speed i najmniejszy dmg z blowa (liczac,ze bijemy w plecy - fd>fp)

no właśnie bazowy, TH ma staty 30dex i 43 con a str 40 więc zrobi sobie
+6dex - 6 con i ma wtedy === 40str === 36dex ===37con === czyli ma wszystkiego więcej niż PW ma też w pasywnych critical chance i power .... nadal PW jest lepszy od TH ? przecież takiemu TH'aczowi blowy będą wchodziły jak poj*bane a będzie miał i tak więcej str i con.

PS: Siła blowa zależy od str a dex od częstotliwości wchodzenia, więc dlaczego TH miałby mieć najsłabsze blowy? najsłabsze blowy ma PW.
Edytowane przez Bax77 na 03-03-2010 12:57

blade

Heir

Napisał w 5 years ago

nie zrobisz +6dex bo max mozna dodac +5.
A jak ci się tak podoba th to go sobie zrób i graj
FD +60% szansy na blowa i +90%power wiec th nigdy nie będzie mieć takiego dm

Keralt

Elder

Napisał w 5 years ago

Bax77 napisał/a:
Keralt napisał/a:

+6dex - 6 con i ma wtedy === 40str === 36dex ===37con === czyli ma wszystkiego więcej niż PW ma też w pasywnych critical chance i power .... nadal PW jest lepszy od TH ? przecież takiemu TH'aczowi blowy będą wchodziły jak poj*bane a będzie miał i tak więcej str i con.

PS: Siła blowa zależy od str a dex od częstotliwości wchodzenia, więc dlaczego TH miałby mieć najsłabsze blowy? najsłabsze blowy ma PW.

Najpierw dowiedz sie troche o daggerze ...
No to taki PW tez moze sobie zrobic +5 dex i co? I bedzie mial wiecej ...
TH jest slepy co do wchodzenia blowow - +5 dex to jakies ... 3%? 5%? Do wejscia blowa, na blahu to opisywali ...
Sila blowa zalezy od str? Gówno prawda ... P atk, wiec i str, maja minimalne znaczenie do siły blowa, tutaj sie licza pasywy + buff (liczac,ze moga miec taki sam buff i eq to pw wygrywa,bo ma focus death,a th nie ma)
Edytowane przez Keralt na 03-03-2010 14:02

Arimas

Elder

Napisał w 5 years ago

Proste, przestań grać na privie, idź na na offa ( RUoff jest za darmo Pfft )
tam wszystko działa jak należy i w ogóle.

i racja z tym, że trzeba mieć lvl 78+
osobiście widziałem jak TH lv 79 z mojego klanu wyrżnął 6 osób solo w tym tyranta 76+ na 1 backstaba

Yusuke

Newbie

Napisał w 5 years ago

wg mnie PW I AW to sa najlepsze daggery, no a ja mam PW na offie Smile Jak ktoś gra na priv serwie to ma pecha...Mi natomiast fajnie sie expi i na pvp jest nieźle. Zależy wszystko od tego kto gra i na jakim serwerze, a itemki to już swoja drogą...dlatego Lineage to gra numer 2 u mnie zdecydowanie bardziej wole inne mmo gdzie nie liczy się lev i sprzęt a umiejtności

>>> atlantica<<< Smile
Edytowane przez Yusuke na 03-03-2010 15:24

Bax77

Newbie

Napisał w 5 years ago

Hehe wróciłem na server x5 i zastosowałem się do waszych rad, i muszę powiedzieć że PW to niezły rzeźnik, odpaliłem VS toogle i zdjąłem nuka A grade na hita ;O
powiedzcie mi jeszcze czy zostać przy doom light czy wziąść dc light? bo moge je mieć bez problemu. Zbyt dużej różnicy w pdefie nie ma a dex będzie miej w dc light co myślicie?Smile

Arimas

Elder

Napisał w 5 years ago

Bax77 napisał/a:
Hehe wróciłem na server x5 i zastosowałem się do waszych rad, i muszę powiedzieć że PW to niezły rzeźnik, odpaliłem VS toogle i zdjąłem nuka A grade na hita ;O
powiedzcie mi jeszcze czy zostać przy doom light czy wziąść dc light? bo moge je mieć bez problemu. Zbyt dużej różnicy w pdefie nie ma a dex będzie miej w dc light co myślicie?Smile

Zdobądź Majestic light, wsadź agument PvP - Mirage
i jesteś master Wink

Bax77

Newbie

Napisał w 5 years ago

MJ light nie zdobęde z tej racji że jest drozszy. I tak miło ze strony clanu że po 1 dniu po powrocie dostałem dc light Smile
A jaki dager C grade ma Critical Dmg w sobie? tzn jaki musze kupić w luxury żeby go potem wymienić na Crystal Dager?
PS: Sztyleciarz w DC light też może wymiatać, co jest doskonale pokazane na tym filmiku

http://www.youtub...Lc0Nbncp6A

syo51

Vagabond

Napisał w 5 years ago

Jeśli to PW to zostań przy Doomie. Chyba, że wygarniesz MJ, lecz jeśli nie, niech Ciebie ręka boska broni od DC.

PS. Polecam Ci filmiki Kagana oraz Gustavsa

Wiem wiem.... Zaraz pojawią się wypowiedzi znawców i będą gadali, że kagan robi to i tamto.... Nie obchodzi mnie to. Ważne, że ogarnia ;]
Edytowane przez syo51 na 04-03-2010 13:48

Bax77

Newbie

Napisał w 5 years ago

syo51 napisał/a:
Jeśli to PW to zostań przy Doomie. Chyba, że wygarniesz MJ, lecz jeśli nie, niech Ciebie ręka boska broni od DC.

PS. Polecam Ci filmiki Kagana oraz Gustavsa

Wiem wiem.... Zaraz pojawią się wypowiedzi znawców i będą gadali, że kagan robi to i tamto.... Nie obchodzi mnie to. Ważne, że ogarnia ;]

Dlaczego DC nie? chyba lepiej A niż B?.. dodam sobie do + CON i bedzie git chyba? jeszcze enchant +3 all i powinno być ok

Arimas

Elder

Napisał w 5 years ago

Bax77 napisał/a:
MJ light nie zdobęde z tej racji że jest drozszy. I tak miło ze strony clanu że po 1 dniu po powrocie dostałem dc light Smile
A jaki dager C grade ma Critical Dmg w sobie? tzn jaki musze kupić w luxury żeby go potem wymienić na Crystal Dager?
PS: Sztyleciarz w DC light też może wymiatać, co jest doskonale pokazane na tym filmiku

http://www.youtub...Lc0Nbncp6A

To uzbieraj?
trochę kasy + ten DC set i wymień, na pewno ktoś się trejdnie.
Wsadzasz PvP agument - Mirage i spokojnie ownisz w tym
Zdaje się, że granie daggerem polega na nie byciu trafianym nie?
Edytowane przez Arimas na 04-03-2010 14:30

vojt

Vagabond

Napisał w 5 years ago

Teraz ja Pfft Czy opłaca się dawać PW buffka Elven Eldera, Clarity? Czy nie jest to marnowanie wolnego slota?

Keralt

Elder

Napisał w 5 years ago

vojt napisał/a:
Teraz ja Pfft Czy opłaca się dawać PW buffka Elven Eldera, Clarity? Czy nie jest to marnowanie wolnego slota?

Pewno, ze sie oplaca - blowy duzo mp zabieraja, a na mass pvp czasem moze zabraknac ...

Bax77

Newbie

Napisał w 5 years ago

Keralt napisał/a:
Bax77 napisał/a:
Keralt napisał/a:

Najpierw dowiedz sie troche o daggerze ...
No to taki PW tez moze sobie zrobic +5 dex i co? I bedzie mial wiecej ...
TH jest slepy co do wchodzenia blowow - +5 dex to jakies ... 3%? 5%? Do wejscia blowa, na blahu to opisywali ...
Sila blowa zalezy od str? Gówno prawda ... P atk, wiec i str, maja minimalne znaczenie do siły blowa, tutaj sie licza pasywy + buff (liczac,ze moga miec taki sam buff i eq to pw wygrywa,bo ma focus death,a th nie ma)

Buff to czar WZMACNIAJĄCY czyli logiczne że musi coś wzmacniać. czyli buff na kryty i siłę krytów wpływa przez dex i str bo str to siła krytyku a każdy blow to krytyk.

Jeszcze jedno pytanie, skoro wszyscy tak zjeżdżają str u dagerów (bo rzekomo str nie wpływa na siłę krytyka (blowa) )
To dlaczego mówi się że AW ma najsilniejsze uderzenie? skoro nie zalezy to od str? moim zdaniem str odgrywa duzą rolę u dagera bo to siła krytyku a każdy blow to krytyk, więc nie opłaca się zjeżdzać str i zmiejszaść swoje dmg.

Skocz do forum:
6 users are online
0 member and 6 guests