1. Lineage2-Info - Twoje kompendium wiedzy o Lineage 2 Community Forum
  2. Martwa stefa
  3. To już jest koniec ...

Co na sube? Odpowiedzi na to pytanie. - Sticky , Locked

Stare, nierozwijane wątki.

44 Replies 19,015 Views Last Updated on 5 years ago

Nikopol

Główny administrator

Napisał w 5 years ago

Ostatnio wiele pytani właśnie o ten problem się pojawiło na forum, co mam wybrać na sube.

Spróbuje rozwikłać ten problem a tym samym sprecyzować, co wybierać sube.

Wybór suby od wprowadzenia New Main Class Skills został dla jednych utrudniony a dla jednych ułatwiony.

Czemu takie stwierdzenie, bo wybór suby nie może być już tylko przypadkiem, ale dobrze przemyślaną decyzją, czemu bo musimy wiedzieć, jakie dalej nam bonusy na maina tak, aby były one przydatnymi rzeczami a nie czymś zbędnym.

Przykład rozwoju postaci na przykładzie Elven Eldera, (czyli swoim):
-czemu na sube np nie będę brał, sztyleciarza czy łucznika powód bardzo prosty skille, które przejdą, na maina nie przydadzą Long Shot, Evasion, i Critical Chance jeśli na subie mam Helera

-lepszym rozwiązaniem jest na sube braci:
#SWS - (Bonusy) Boost Mana, Mana Recovery, and Barrier
#Tyranta - (Bonusy) Boost CP, Resist Trait, and Haste too zwłaszcza Boost CP
#Warlock - (Bonusy) Increased HP/MP, Resist Attribute, and Spirit

Uwaga!!! Wybieranie suby musi być dostosowane do waszego maina. Wiec dobrze zastanów się nad wyborem sub klasy jaką chcesz zrobić bo będzie to miało duży wpływ na warunki bojowe twojej postać.

Artykuł który warto przeczytać przez wyborem suby http://lineage2-i...cle_id=197

Pomoże wam na pewno wybrać tą właściwą sube tak aby wasz main stał się postacią dużo bardziej efektywną na pvp
Edytowane przez madcat_men na 27-12-2009 17:32

Cless

Newbie

Napisał w 5 years ago

Więc tak, z góry przepraszam, że pytam w tym temacie, nie wiem czy podobny już istnieje, bo szukanie w 33 stronach jest ciut kłopotliwe. To raz, a dwa, nie potrafie narazie ogarnąć sytuacji tych wszystkich zmian w L2. SKonczyłem na Interlude i przez dwa lata bawiłem się w WoW'a. Teraz powrót do przeszłości... no ale nie na wspominki czas. Mam problem własnie z tym systemem skilli.

O co w nich dokładnie chodzi? Bo jakoś nie jestem w stanie ich zrozumieć.

Masz podstawową klase + suba. Z racji na suba zyskujesz dodatkowe skille do wykupienia wymienione w poradniku. Teraz pytanie mam takie. Czy te zdobywane skille są tylko dla klasy podstawowej? Nie dają one nic dla suba? To raz.

Dwa. Z tego co patrzyłem na ten podział, to pod niektóre poziomy można brać byle jaką klase, a pod następną już konretną? Na przykładzie

Warrior
Emergent Abilities - Physical Atk., Physical Def., Magic Atk., Magic Def.
Master Abilities - Attack, Empower, Casting, and Focus
Warrior Abilities - Boost CP, Resist Trait, and Haste

Zaczynam gre gladem. I po tym co? Bo naprawde gubie się przy tym O.o

Poprosze łopatologiczne wyjaśnienie jeśli ktoś będzie na tyle miły, bo chyba mój mózg cofnął się w rozwoju...

PS: Witam tak w ogóle po długiej nieobecności Grin!

boston

Vagabond

Napisał w 5 years ago

Nikopol napisał/a:
Ostatnio wiele pytani właśnie o ten problem się pojawiło na forum, co mam wybrać na sube.

Spróbuje rozwikłać ten problem a tym samym sprecyzować, co wybierać sube.

Wybór suby od wprowadzenia New Main Class Skills został dla jednych utrudniony a dla jednych ułatwiony.

Czemu takie stwierdzenie, bo wybór suby nie może być już tylko przypadkiem, ale dobrze przemyślaną decyzją, czemu bo musimy wiedzieć, jakie dalej nam bonusy na maina tak, aby były one przydatnymi rzeczami a nie czymś zbędnym.

Przykład rozwoju postaci na przykładzie Elven Eldera, (czyli swoim):
-czemu na sube np nie będę brał, sztyleciarza czy łucznika powód bardzo prosty skille, które przejdą, na maina nie przydadzą Long Shot, Evasion, i Critical Chance jeśli na subie mam Helera

-lepszym rozwiązaniem jest na sube braci:
#SWS - (Bonusy) Boost Mana, Mana Recovery, and Barrier
#Tyranta - (Bonusy) Boost CP, Resist Trait, and Haste too zwłaszcza Boost CP
#Warlock - (Bonusy) Increased HP/MP, Resist Attribute, and Spirit

Uwaga!!! Wybieranie suby musi być dostosowane do waszego maina. Wiec dobrze zastanów się nad wyborem sub klasy jaką chcesz zrobić bo będzie to miało duży wpływ na warunki bojowe twojej postać.

Artykuł który warto przeczytać przez wyborem suby http://lineage2-i...cle_id=197

Pomoże wam na pewno wybrać tą właściwą sube tak aby wasz main stał się postacią dużo bardziej efektywną na pvp

owczy pęd do robienia 3 sub pod maina nie patrzac na to czym sie lubi grac tylko co lepsze dla mainaSmile otoz mozna usunac sube (ktora sie zrobilo tylko dla certyfikatu) i zrobic np dagera/luka na ee bez zadnych strat w skillach dlatego ze mozna miec skille z 12 sub...Smile

Nikopol

Główny administrator

Napisał w 5 years ago

No jestem ciekawy czy byś robił suby i je usuwał na offie powodzenia.

boston

Vagabond

Napisał w 5 years ago

Nikopol napisał/a:

predzej bym usuwal suby niz gral postaciami ktorymi bym nie mial ochoty...
robienie suby pod maina ma sens jak i tak lubisz dana klase a nie robienie tylko dla skilla dlatego ze w koncowym rozrachunku sprzet>wszystko a zwlaszcza skille z subSmile

1manarmy

Vagabond

Napisał w 5 years ago

Jak już wybotujesz 85, all skille na +30 porobisz, to czemu nie usuwać sub? xD

Diabollo

Vagabond

Napisał w 5 years ago

ale to sie przydaje Smile fajnie jak na oli ci zaskoczy celestial Smile

Nikopol

Główny administrator

Napisał w 5 years ago

1manarmy napisał/a:

Jak już wybotujesz 85, all skille na +30 porobisz, to czemu nie usuwać sub? xD

Ja mówię o graniu legit a nie robieniu z siebie pro lamera.

Mam się domyślać że ty też jesteś zwolennikiem zabijania tej gry?
Edytowane przez Nikopol na 28-10-2009 07:18

Sarken

Elder

Napisał w 5 years ago

powodzenia... z tymi +30 skillami na offie (wszystkimi)... Niedość, że tam trudno o jakikolwiek gc'es to jeszcze zdążysz spalić 5 razy na jednym skillu i więcej...

1manarmy

Vagabond

Napisał w 5 years ago

Ja mówię o graniu legit a nie robieniu z siebie pro lamera.

Mam się domyślać że ty też jesteś zwolennikiem zabijania tej gry?

Gdybym gral na offie(na razie wole off z wiekszymi ratami- wiadomo o jaki serwer chodzi), to tylko na zasadzie kupic postac/ustawic bota. Exp w l2 przejadl mi sie ze 2 lata temu, musial bym na glowe upasc zeby grajac po 2-3h dziennie grac legit na offie(80 lvl po hmm, 5 latach gry?).

Co do wypowiedzi wyzej- jak masz 85 lvl, to wbic skille na +30 nie jest zadnym problemem, w koncu po cos wymyslili booki do safe enchantu.

Kraven

Newbie

Napisał w 5 years ago

Ja mialem Dark avenger'a dlugo myslalem nad suba i wymyslilem zrobic na hawkeye'a i niezauje wystarczy pomyslec co jest slabym punktom postaci i poprostu wybrac klase ktora rozwiaze problem Pfft i tyle z tej filozofi ^^ p0zdroGrin

madcat_men

Elder

Napisał w 5 years ago

Na tą chwile grając legit dojście do 76 lvl to kwestia 4 miesięcy, a do 80 lvl to na upartego da się zrobić w ok 8 miesięcy, więc nie pleć bzdur, że 5 lat potrzeba na 80 lvl... A Twojego podejścia to mi się nawet nie chcę komentować, bo szkoda słów...

Sarken

Elder

Napisał w 5 years ago

sorry za offtop, ale popatrz na Nikopola długo na offie nie gra, a ma juz 78 na mainie...

boston

Vagabond

Napisał w 5 years ago

madcat_men napisał/a:
Na tą chwile grając legit dojście do 76 lvl to kwestia 4 miesięcy, a do 80 lvl to na upartego da się zrobić w ok 8 miesięcy, więc nie pleć bzdur, że 5 lat potrzeba na 80 lvl... A Twojego podejścia to mi się nawet nie chcę komentować, bo szkoda słów...

co z tego skoro aktualnie majac 80 mozesz jedynie pomarzyc o dobrej walce na oli a i w standard pvp nie bedziesz blyszczal

niestety co kronike l2 sklania sie do gry w ktorej trzeba wiecznie farmic to juz nie ta gra co kiedys ze wbiles 78 zalozyles DB i maja lighta na lucznika a on wymiatal...

_Zlomiarz_

Newbie

Napisał w 5 years ago

A kogo byscie polecali na sube dla spoila??

Dawidooo

Heir

Napisał w 5 years ago

O kur*a na 80lvl nie wymiatasz na oly? Ani na pvp? Jaki byś chciał 85? Gram SB aktualnie 62lvl ale dam sobie rękę uciąć, że na 80lvl dam rade tłuc nie jednego kolesia z 81-85lvl'em. Żeby wygrywać walki trzeba wpierw umieć grać.

Jaka suba dla spoila tak? Nie pamiętam jaka profa to daje ale ja radze:
PVP- Barriera, haste, focus
EXP\SPOIL- MP recovery (spoilowanie), HASTE, focus
Mi by się z takimi dobrze grało.

_Zlomiarz_

Newbie

Napisał w 5 years ago

No wpozo, tylko nawet nie potrzebne MP recovery, bo zanim mobka ubije to mi regnie to stracone mp ;pp

madcat_men

Elder

Napisał w 5 years ago

Mając 80 lvl nic nie znaczysz? To się grubo mylisz... W l2 nie liczy się jednostka tylko całe PARTY! Tylko na niskich soluje się, później tylko constas... Mając 76 lvl trzeba myśleć już o constansie, a mając 78 wypada mieć constans... I wyobraź sobie, że mając pt na 80 lvl'ach zaczynacie się liczyć... Dawidooo z wypowiedzi Bostona wynika, że gra na słabym privie i wierzy w bajki, że bez 85 lvl vespera +16 kupionego od gm'a i bez skilli na min +20 to jest się nikim... Hight rate rozpieszcza ludzi i omamia ich... Takim ludziom tylko wydaje się, że jacy oni to nie są... Już spotkałem sporo ludzi przechodzących na offa z hight rate'u i z reguły wytrzymywali do 40 max 50 lvl'u jak im się pomogło, a później tylko bot, bo wpadali w rozpacz, bo nie chciało im się trochę pracy włożyć w to... Tylko najlepsze jest to, że oni zawsze wiedzą najlepiej, a jak przychodzi stanąć do walki to okazuje się, że nawet we 2 osoby idzie rozwalić całe ich pt...

Każdy w tych "super" pt ma w pi... programów które grają za niego a on tylko klika max 3 przyciski, a jak zabierzesz im te programy od autotargetów, uzupełniania buffa, spamu cp potek i innych gów.... to okazuje się, że nie wiedzą jak się gra... Nc-Soft jest sam sobie winien, że dopuścił do czegoś takiego, bo to jest pierwszy MMO który nie potrzebuje żywych graczy...

Sorry Boston, ale jestem pewien, że nawet jakbyś chciał grać legit to nie dasz rady dojść do 50 lvl, bo wymiękniesz... A znam osobę, która ma 81 lvl, 2 suby na 76 i 77 lvl a trzecią sube już chyba z 5 raz praktycznie dociąga pod 76 lvl i co chwile ją zmienia... Ze spokojem mogę stwierdzić, że gdyby nie to, że miał taki kaprys i zrobił tylko 3 suby na 76 lvl, a nie robił którąś tam z kolei to miałby już min 83 lvl nie używając NIGDY bota... Więc sorry, ale nie opowiadaj bajek które ktoś Ci kiedyś powiadził, a Ty w to naiwnie uwierzyłeś...

gala

Vagabond

Napisał w 5 years ago

w 5 lat 80 lvl? to chyba tylko ty i to na ratach x5000 bo jak gram prawie pol roku od 1 - 2 godz dziennie i mam 65 lvl i 49.56%. Ludzie w mniej niz rok wbijaja 80 i nie wyjezdzaj mi z botowaniem bo na ru offie z botem nie pograsz dluzej niz 2 tyg

PS. kumpel z klanu dobija 81 lvl i jest paladynem a ru off stoi chyba od stycznia 2008 i nie gral zraza gdy serwer wstal
Edytowane przez gala na 27-12-2009 13:47

madcat_men

Elder

Napisał w 5 years ago

Na ru off jest trochę inaczej, bo można mieć także to konto premium i do tego vit, więc można mieć tam szybciej ten lvl, ale to jest tam legalne...

Skocz do forum:
3 users are online
0 member and 3 guests