Czym kierować się przy wyborze prawnika?

Rozwiązanie wielu sytuacji życiowych często wymaga pomocy prawnej. Rodzi się wtedy pytanie jaki prawnik będzie najlepszy i jak go wybrać, jaka kancelaria prawna będzie skuteczna?

Kiedy jest nam potrzebna pomoc prawnika?

Coraz częściej korzystamy z pomocy prawników, by pomyślnie rozwiązać swoje sprawy. Wynika to przede wszystkim ze stale rosnącej świadomości przysługujących nam praw i możliwości ich dochodzenia.

Najczęściej prawnik jest nam potrzebny:

• w sprawach rozwodowych, opieki nad dziećmi, podziału majątku,
• w sprawach testamentu,
• w dochodzeniu odszkodowań za różne szkody,
• w sporach z organami administracji państwowej,
• w sprawach gospodarczych,
• w sprawach karnych.

To zaledwie kilka przykładów, którymi zajmuje się kancelaria prawna. Najczęściej zatrudnia kilkunastu prawników różnych specjalności, którzy mogą kompleksowo obsłużyć każdego klienta. Oczywiście konkretną sprawę prowadzi jeden prawnik, ale w razie wątpliwości może szybko zasięgnąć porady pozostałych prawników.

Jak wybrać odpowiednią kancelarię prawną?

Specjaliści z Legalalliance podkreślają, że w dobie dostępu do internetu nie jesteśmy skazani na usługi najbliższej kancelarii prawnej, bo od lokalizacji znacznie ważniejsza jest jakość świadczonych usług, która ma decydujący wpływ na pozytywne rozstrzygnięcie sprawy. Możemy wybrać dobrą kancelarię nawet z odległego miasta, bo na wstępnym etapie sprawy prawnik będzie przygotowywał odpowiednie pisma, odwołania i itp. Wiele spraw na tym etapie kończy się pozytywnie. Ostatecznością są rozstrzygnięcia sądowe. W takim przypadku kancelaria deleguje prawnika do uczestniczenia w rozprawach sądowych, ale warto ponieść dodatkowe koszty za usługi wysokiej jakości gwarantujące skuteczność działań.

Wybierając kancelarię prawną warto zwrócić uwagę na jej rzetelność, dyskrecję oraz opinie wśród klientów. Oczywiście zawsze znajdzie się ktoś niezadowolony, ale kilka negatywnych opinii świadczy, że końcowa ocena jest rzetelna, a opinie nie są tworzone na zamówienie.

Wybierając kancelarię prawną warto również zwrócić uwagę na specjalizacje prawników, których zatrudnia, ponieważ nie wszystkie oferują pełen zakres usług we wszystkich dziedzinach prawa.