Co oferuje gra MMO Lineage 2?

Gry MMO od wielu lat przyciągają miliony graczy z całego świata. Południowokoreańskie studio NCSoft i wypuszczone przez nie Lineage 2 na dobre zapisało się w historii gier tego typu. Wydana w 2003 roku produkcja przyciągnęła wierną rzeszę fanów. Co spowodowało tak wielki sukces tego kilkunastoletniego tytułu?

Najlepsze cechy Lineage 2

Produkcja NCSoftu osadzona jest w wyjątkowym świecie fantasy, na którą składają się trzy niezwykle bogate krainy – Aden, Gracia oraz Elmore. Każda z nich charakteryzuje się wieloma unikalnymi lokacjami, począwszy od obszarów pustynnych, przez zielone równiny, aż po mroczne jaskinie. Każde z tych miejsc zawiera mnóstwo różnorodnych aktywności, począwszy od prostych zadań pobocznych aż po główne zadania fabularne.

Wszystkie te tereny wypełnione są masą różnorodnych potworów, które wymagają indywidualnego podejścia i współpracy dobrze ułożonej drużyny bohaterów. Mnogość raz również jest imponująca. Wśród nic można wymienić ludzi, mrocznych elfów i orków.

Rozwój postaci przez ostatnie lata również przeszedł gruntowną modernizację. Znudzeni ciągłymi i przewidywalnymi schematami gracze w końcu otrzymali coś wyjątkowego – podczas jednej z aktualizacji umożliwiono utworzenie indywidualnej listy umiejętności. Dzięki niej można było tworzyć wyjątkowe hybrydy, które lepiej pasowały do stylu danego gracza. Oprócz tego wprowadzono 25 kolejnych umiejętności.

Lineage 2 oferuje też rozbudowany system prac i zawodów, możliwości tworzenia gildii i inne elementy rozgrywki, którymi mogłaby się pochwalić każda dobra gra MMO.