Co na upławy i zapalenie pochwy?

Stany zapalne sromu i pochwy są częstymi dolegliwościami u kobiet, które wywoływać mogą wiele dyskomfortu. Typowe objawy to ból, świąd, zaczerwienienie, upławy oraz występowanie obrzęku w okolicy narządów płciowych i pochwy. Dodatkowo pojawić się mogą problemy z oddawaniem moczu, w tym ból podczas oddawania moczu lub ból w trakcie stosunku. Związane to może być z zapaleniem śluzówki pochwy lub szyjki macicy. Również interwencje zabiegowe oraz radio i chemioterapia oraz terapia hormonalna mogą wywoływać powyżej wymienione dolegliwości. Do zwalczania tego rodzaju problemów, również w okresie połogu i w profilaktyce okołooperacyjnej u pacjentek ginekologicznych można zastosować preparat Tantum Rosa.

Czym jest preparat Tantum Rosa?

Jest to preparat do irygacji sromu i pochwy, który oferowany jest pod postacią saszetek z proszkiem do tworzenia roztworu. Główną substancją w preparacie jest chlorowodorek benzydaminy oraz niektóre substancje pomocnicze. Zawarta w preparacie Tantum Rosa benzydamina należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych, działając miejscowo na okolice intymne przeciwzapalnie, przeciwbólowo, znieczulająco oraz odkażająco. 

Jak używać preparat Tantum Rosa?

Używanie preparatu Tantum Rosa jest bardzo proste. Można stosować w początkowym okresie od 1 do 2 saszetek w ciągu doby, wszystko zależy od nasilenia objawów. 1 saszetkę należy rozpuścić w około 0,5 litra wody, przegotowanej i ostudzonej. Nie należy zostawiać roztworu „na później” lub korzystać z jednego roztworu do kilku irygacji. Preparatu nie powinno się stosować w razie uczulenia na składniki leku, w okresie ciąży i karmienia piersią.