Co na upławy i zapalenie pochwy?

Stany zapalne sromu i pochwy są częstymi dolegliwościami u kobiet, które wywoływać mogą wiele dyskomfortu. Typowe objawy to ból, świąd, zaczerwienienie, upławy oraz występowanie obrzęku w okolicy narządów płciowych i pochwy. Dodatkowo pojawić się mogą problemy z oddawaniem moczu, w tym ból podczas oddawania moczu lub ból w trakcie stosunku. Związane to może być z zapaleniem śluzówki pochwy lub szyjki macicy. Również interwencje zabiegowe oraz radio i chemioterapia oraz terapia hormonalna mogą wywoływać powyżej wymienione dolegliwości. Do zwalczania tego rodzaju problemów, również w okresie połogu i w profilaktyce okołooperacyjnej u pacjentek ginekologicznych można zastosować preparat Tantum Rosa.

Czym jest preparat Tantum Rosa?

Jest to preparat do irygacji sromu i pochwy, który oferowany jest pod postacią saszetek z proszkiem do tworzenia roztworu. Główną substancją w preparacie jest chlorowodorek benzydaminy oraz niektóre substancje pomocnicze. Zawarta w preparacie Tantum Rosa benzydamina należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych, działając miejscowo na okolice intymne przeciwzapalnie, przeciwbólowo, znieczulająco oraz odkażająco. Więcej o preparacie znajdą Państwo pod adresem https://www.angelini.pl/wps/wcm/connect/pl/home/obszary-terapeutyczne/kobiece-dolegliwosci/mozliwe-leczenie/tantum-%20rosa-przydatny%20lek-%20w%20leczeniu-%20infekcji-%20pochwy-%20i-%20sromu

Jak używać preparat Tantum Rosa?

Używanie preparatu Tantum Rosa jest bardzo proste. Można stosować w początkowym okresie od 1 do 2 saszetek w ciągu doby, wszystko zależy od nasilenia objawów. 1 saszetkę należy rozpuścić w około 0,5 litra wody, przegotowanej i ostudzonej. Nie należy zostawiać roztworu „na później” lub korzystać z jednego roztworu do kilku irygacji. Preparatu nie powinno się stosować w razie uczulenia na składniki leku, w okresie ciąży i karmienia piersią.