Nawigacja

Artykuły » Patch Notes » Prelude

Prelude

1. Druga profesja.

Dodano drugie profesje i zadania z nimi związane. Poniżej jest drzewo przejścia oraz kolejność zadań, które są wymagane, by osiągnąć najwyższą rangę.

Ludzie

Human=> Gladiator Trial of Challenger, Test of Trust, Judgment of Duelist.

Warlord =>Trial of Challenger, Test of Trust, Judgment of Champion.

Paladin=> Trial of Duty, Test of Trust, Judgment of Healer.

Dark Avenger=> Trial of Duty, Test of Trust, Judgment of Witchcraft.

Treasure Hunter=> Trial of Seeker, Test of Trust, Judgment of Searcher.

Hawkeye=> Trial of Seeker, Test of Trust, Judgment of Sagittarius.

Sorcerer/ess=> Trial of Scholar, Test of Trust, Judgment of Magus.

Necromancer=> Trial of Scholar, Test of Trust, Judgment of Witchcraft.

Warlock=>Trial of Scholar, Test of Trust, Judgment of Summoner.

Bishop=> Trial of Pilgrim, Test of Trust, Judgment of Healer.

Prophet Trial of Pilgrim, Test of Trust, Judgment of Reformer.

Elfy

Temple Knight=> Trial of Duty, Test of Life, Judgment of Healer.

Swordsinger=> Trial of Challenger, Test of Life, Judgment of Duelist.

Plainswalker=> Trial of Seeker, Test of Life, Judgment of Searcher.

Silver Ranger=> Trial of Seeker, Test of Life, Judgment of Sagittarius.

Spellsinger=> Trial of Scholar, Test of Life, Judgment of Magus.

Elemental Summoner=> Trial of Scholar, Test of Life, Judgment of Summoner.

Elven Elder=> Trial of Pilgrim, Test of Life, Judgment of Healer.

Czarne Elfy

Shillien Knight=> Trial of Duty, Test of Fate, Judgment of Witchcraft.

Blade Dancer=> Trial of Challenger, Test of Fate, Judgment of Duelist.

Abyss Walker=> Trial of Seeker, Test of Fate, Judgment of Searcher.

Phantom Ranger=> Trial of Seeker, Test of Fate, Judgment of Sagittarius.

Spellhowler=> Trial of Seeker, Test of Fate, Judgment of Magus.

Phantom Summoner=> Trial of Seeker, Test of Fate, Judgment of Summoner.

Shillien Elder=> Trial of Pilgrim, Test of Fate, Judgment of Reformer.

Orki

Destroyer=> Trial of Challenger, Test of Glory, Judgment of Champion.

Tyrant=> Trial of Challenger, Test of Glory, Judgment of Duelist.

Overlord=> Trial of Pilgrim, Test of Glory, Judgment of Lord.

Warcryer=> Trial of Pilgrim, Test of Glory, Judgment of Warspirit.

Krasnoludy

Bounty Hunter=> Trial of Guild Member, Test of Prosperity, Judgment of Searcher.

Warsmith Trial=> of Guild Member, Test of Prosperity, Judgment of Maestro.

2.Nowe regiony.

 

 • Sea of Spores

 

Historia

Jest to gigantyczny las, zawierający rośliny podobne do grzybów, które zostały zniekształcone przez magiczną energię, która została wyemitowana w przeszłości, gdy elfy i ludzie walczyli ze sobą.

Jest to miejsce zaciekłych walk pomiędzy elfami i ludźmi, którzy walczyli o dominację na całym kontynencie, ale zostało doprowadzone od runi, poprzez użycie przez elfów ich potężnej magii. W rezultacie nadmiernej koncentracji magii w jednym miejscu, istniejący ekosystem został zniszczony i stał się „zgniłym bagnem." Zarodniki, które wydostały się z tego bagna, zostało rozwiane na pobliskie regiony. Aby zapobiec i powstrzymać ekspansję „zgniłego bagna”, magowie z Ivory Tower otoczyli teren polem siłowym.

Opis geograficzny

Odkąd Sea of Spores stało się miejscem zaciekłych walk pomiędzy dwiema rasami, ślady po walce można spotkać na każdym kroku.

Wieże zawierające magiczne pole siłowe zostały rozmieszczone dookoła tej lokacji, by zapobiec rozprzestrzenianiu się zarodników. Do tej pory są one doglądane przez magów z Ivory Tower. W centrum tego obszaru, nadal można odnaleźć Mother of the Forest and Elves, korę z Cruma itp. Czuwają nad tym wszystkim różnorodne rośliny i grzyby.

Ogólnie, miejsce to przypomina białą pustynię. Która odwzorowuje ponury klimat, ale zawiera pewną nutkę piękna. Z nieba białe zarodniki spadają jak płatki śniegu, tworząc cichą i spokojną atmosferę.

NPC

Orfen : Arachne Orfen została bardzo zraniona w przeszłości, gdy została uwięziona w obustronnej walce, gdy próbowała powstrzymać wojnę pomiędzy elfami a ludźmi. Wtedy zapadła ona w głęboki sen na parę setek lat. Gdy nastąpiło jej przebudzenie i ujrzała ona zdewastowane miejsce ją otaczające, które było kiedyś przepięknym lasem, zirytowała się tym i zaczęła atakować za równo elfów jak i ludzi, którzy otaczali jej miejsce pobytu. Gdy czarodzieje z Ivory Tower of Oren przybyli, by zakończyć jej szaleńcze ataki, momentalnie wycofała się ona i ukryła gdzieś głęboko a Sea of Spores. Regenerowała wtedy swoje siły i moc. Nerupa podejrzewa, że te niecodzienne zachowanie jej młodszej siostry spowodowane jest faktem, że jej myśli stały się niestabilne, po tym jak w tak długim czasie przebywała wśród toksyn ze „zgniłego bagna”. Głównym celem Orfen jest zniszczenie rasy ludzkiej i elfów i wypicie ich całej krwi oraz stworzenie sieci, która pokryje cały istniejący świat. Nawet teraz rozpina ona „sieci przyszłości”, aby zrealizować swój straszny film.

Belmont: Mag najwyższej rangi wysłany z Ivory Tower in Oren. Jest on przywódcą czterech magów, którzy zarządzają i dbają o magiczną zaporę, która powstrzymuje zarodniki.

Otto, Ricardo, Heinrich : Magowie, którzy zostali wysłani z Ivory Tower of Oren. Pod rozkazami Belmont’a, odpowiadają oni głównie za kontrolę nad „zgniłym bagnem”.

Major Monsters Arachne Orfen : Younger Sister of Nerupa. Jest ona w furii, która może doprowadzić do ataku na podróżników. Może ona używać bardzo potężnej magii.

Martwe dusze, które polują na polu bitwy z przeszłości: Zbłąkane dusze żołnierzy, którzy polegli tutaj w przeszłości, krążą dookoła miejsca zaciętych walk.

Podwładni z Ivory Tower: Golemy i summonerzy kręcą się wokół tego miejsca. Są one manipulowane przez magów z Ivory Tower, którzy zostali wysłani, by kontrolować magiczną Polę wokół „zgniłego bagna”. W dodatku istnieje plotka, że grzyby, insekty i rośliny, które przeszły metamorfozę, istnieją w tym szczególnym ekosystemie.

 • The Ivory Tower

Historia

The Ivory Tower of Oren zlokalizowana jest w centrum obszaru, który wygląda jak krater stworzony przez meteoryt w czasach starożytnych. Pierwotnie, budynek był skonstruowany po stronie największego uderzenia meteorytu, aby móc badać jego tajemniczą moc. Jednakże jego wielkość zwiększała się, aby pomieścić wszystkie siedziby magów. Tajemniczy kamień, który nazwano „Nebulite” znany jest ze swojej mocy, która wzmacnia moc magiczną. Istiej plotka, która mówi, że został on umieszczony głęboko pod Ivory Tower, aby pozostał na zawsze bezpieczny.

Ivory Tower of Oren istniało od czasów imperium Elmoreden. Było ono postrzegane jako symbol magicznej mocy, mający większy wpływ od samego imperatora. Jednakże ranga Ivory Tower szybko spadła po tym, jak upadło imperium. Obecnie jej status ograniczony jest do laboratorium badawczego magii dla kręgu elity. Jednak ze względu na jej długą historię, wpływów Ivory Tower nie można zignorować. Ponieważ od zawsze utrzymuje ona status neutralny do polityki i ma zasadę nie interweniowania w dysputach, jest relatywnie wolna od nacisku królestwa lub dworu.

Opis geograficzny

Ivory Tower zlokalizowana jest w centrum krateru gigantów. Na jednej z krawędzi krateru usytuowany jest długi most, który prowadzi do wieży. Na jego końcu, ogromna Ivory Tower szybuje ku niebu, stojąc w samotności i bez żadnych ozdób.

Odnajdziesz sklepy w części podziemnej Ivory Tower. W centrum znajduje się natomiast specjalna komnata. Dostęp publiczny jest tutaj mocno ograniczony; panuje tu uroczysta i pobożna atmosfera. Gildie Sorcerer i Hexan mają tuta swoje siedziby. Istnieje plotka, która mówi o drzwiach, które prowadzą do tego miejsca.

NPC

Sorcerer Galus : NPC związany z So rcerer Guild . Uczeń Grand Sorcerer Meteus. Należy on do frakcji, która propaguje pogląd, że Nebulite powinien zostać zniszczony, by móc zabić Antharas’a, zielonego smoka Giran.

Sorcerer Arkenias : Elven Sorcerer Guild NPC. Tak jak Galus jest on uczniem Grand Sorcerer Meteus. Należy on do frakcji, która uważa, że póki moc Nebulite jest bardzo niespokojna i poza władzą Magów z Ivory Tower, powinien on być zniszczony.

Sorcerer Karmiell:Dark Sorcerer Guild NPC. Pozornie wspiera on Galus’a. Potajemnie poszukuje on drogi, która pozwoli mu złamać pieczęć Mitraell’a, szefa Dark Elf’ów, mocą Nebulite. Ma on również nadzieję, że ukradnie mały fragment Nebulitu. Oczywiście, nie ma on zbyt przyjaznych stosunków z Arkenias’em.

Magic Trader Wesley: NPC odpowiedzialny za sprzedaż. Sprzedaje temy, którymi posługują się gracze grający magami.

Sorceress Cecilia: Jeden z uczniów Hardin'a. Pozostaje on w Oren, aby mieć oko na Magów z Ivory Tower.

Główne potwory dookoła Ivory Tower
: Wiele magicznych kreatur żyło i zostało potraktowanych mocą Nebulitu. W dodatku kreatury, które uciekły podczas prowadzenia badań przez Magów z Ivory Tower, grasują na tym obszarze i zagrażają podróżnikom.

 • Oren Castle i Town

Historia

Wioska położona w pobliżu wejścia do zamku w Oren. Północny obszar Oren poniósł wielkie straty ze względu na wojny, które były prowadzone z Elmore Kingdom. Rezydenci tego miasta są potomkami północnej części Elmore Kingdom. Dlatego też, społeczność jest mocniej związana z kulturą Elmore, niż tą w Aden. W dodatku na atmosferę w mieście wpłynął militarny styl życia. Z pogodą podobną do tej z tundry i dużą koncentracją drzew iglastych, region ten produkuje głównie tarcicę.

 • Hunter’s Village

Historia

Hunters Village , południowa cześć Aden, od zawsze porażała liczbą niebezpiecznych potworów. Myśliwy poszukujący rzadkiej zabawy lub nagród pieniężnych przybywali w to miejsce, aż wreszcie osiedlali się tu na stałe, tworząc wioskę. Od tamtej pory miejsce to zwie się Hunters Village. Jest to bardzo dobrze znaną tajemnica, że gildia szpiegów i zabójców, znana jako Rogue Guild, ma tutaj swoją siedzibę.

Fairy Valley

Mimo iż krąży plotka, że klasa wróżek została wyeliminowana za czasów Elmoreden, aktualnie chowają się one w całej tej alei. Gdy wróżki zyskały popularność, jako precyzyjne zbieraczki itemów, wśród arystokratów Elmoreden, zaczęto na nie polować, tak że osiągnęły one punkt wymarcia. Obelius, król wszystkich wróżek poprowadził je do tego regionu, gdzie mogły żyć one niewidzialne, dla reszty świata aż do teraz. Boją się zdradzić swój byt ludziom, dlatego też rzadko wypuszczają się na zewnątrz alei. Jednak do tej pory mają one duże powinowactwo z Elfami.

 • Forgotten Temple

3. Przyzywanie i oswajanie.

 • Kubiki są typem przyzywanej kreatury, która wypełnia sumiennie przypisane sobie zadania.

  Obecnie Temple Knights i Shillien Knights mają możliwość ich przyzywania. Podczas polowania kubiki asystują nam w walce, zarówno bezpośrednio jak i pośrednio. Aby przyzwać kubika musisz posiadać odpowiednią liczbę kryształów i umiejętność. Kubiki te wprowadzą dodatkowy element zabawy w świecie Lineage II.

  Typu kubików:
 • Storm cubic : atakuje cel, wybrany przez Pana, ostrzem wiatru.
 • Vampiric cubic : posiada dotyk wampira, który regeneruje siły fizyczne Pana.
 • Poltergeist cubic : Rzuca klątwy na cel, np. Slow, Curse Weakness itp.
 • Life cubic : Odnawia HP swojego Pana.
 • Viper cubic : zatruwa przeciwnika, redukując tak jego HP.

Cechy kubików:

 • Zależnie od umiejętności Pana, kubiki można przyzywać w różnej liczbie.
 • Nie istnieje osobne okno zarządzania. Zgodnie z przypisaną domyślną rolą, kubik wykonuje swoje zadania zgodnie z inteligencją Pana.
 • Wraz z kubikiem, może zostać przyzwany servitor lub inny pet.
 • Kubik nie może sam namierzyć celu, niezależnie od ataku jakiego użyje. Jednakże może on zostać rozproszony przez zaklęcie rozproszenia.
 • System oswajania

Podstawy oswajania

Oswajanie znaczy ogólnie „oswoić lub trenować”. W Lineage II, gracz może oswoić istniejącego już NPC, aby stał się on jego petem. W przeciwieństwie do serwitorów czy magii, tak długo jak wymagane warunki są spełnione, pet nie zniknie nam, chyba, że ktoś użyje na nim magii odwołania.

- Obiekty do oswojenia
Obecnie jest limitowana liczba obiektów do oswojenia: Wolf (15 lvl) i Hatchling (35 lvl).

- Warunki oswojenia
Poziom gracza, który chce oswoić zwierzaka, powinien być wyższy niż poziom oswajanego potworka. Niue jest możliwe rozpoczęcie oswajania, gdy gracz przywołał już wcześniej potwora lub jest już w trakcie procesu oswajania.

- Wzywanie oswojonego peta
Aby przyzwać peta, nie można mieć przyzwanego innego potworka. Pet nie może zostać przywołany podczas walki. Można go przyzwać poprzez item, który kontroluje oswojonego zwierzaka, który znajduje się w ekwipunku gracza.

Rozwój peta

Aby nasz pet rozwinął się, należy go regularnie karmić. Pet odejdzie od nas, gdy jego „pasek głodu” będzie pusty. Możesz nosić mięso w swoim plecaku, aby użyć go, gdy będzie to konieczne. Poziom peta może wzrosnąć, gdy będziesz z nim dzielił się zdobytym doświadczeniem. Wraz ze wzrostem poziomu nastąpi przyznanie mu odpowiednich umiejętności. Umiejętności peta dostępne są w jego oknie skilli. Gracz kontroluje je tak samo, ja swoje.

4.Nowe itemy.

Dodano nowe itemy:

- nowe zbroje,

- dodano dwuręczne miecze.

Dodano magiczne Soulshots

Używa się ich tak ja zwykłych. Soulshot jest itemem, który zwiększa obrażenia zadawane fizycznie, natomiast Magic Soulshot wzmacnia magiczne obrażenia

Dodano sety

Gdy gracz nosi pojedyncze itemy, które mogą stać się setem, może przez to otrzymać dodatkowe bonusy, takie jak wzrost odnowy HP/MP lub zwiększenie szybkości poruszania.

5. Inne.

 • Dodano muzykę w tle, oraz różne efekty dźwiękowe wydobywane przez otaczające środowisko.
 • Muzyka w tle dostosowana jest do miasta, w którym się znajdujemy, oraz do regionu naszego przebywania.
 • Rozbudowano system wspólnoty.
 • Teraz możliwe jest formowanie sojuszy pomiędzy klanami. W celu sprawdzenia, czy Twoi przyjaciele są zalogowani, czy nie, wprowadzono system przyjaciół.
 • Nastąpiły zmiany w systemie party. By rozwiązać problemy z podziałem dropu pomiędzy członkami tej formacji wprowadzono opcję rozdysponowania losowego zdobytych itemów.
 • Rozbudowano funkcję indywidualnego sklepu. Jeżeli cena itemów różni się w dużym stopniu, podczas rejestracji sklepu lub podczas kupna itemu, pojawi się okno akceptujące, które poinformuje gracza o tym, aby zweryfikował prawdziwą cenę.

Tłumaczył: Meagalord Źródło: lineage2.com